Хрусткі курячі крильця в соусі наршараб.
Хрусткі курячі крильця в соусі наршараб.
Сьогодні ми пропонуємо вам приготувати ароматні, хрусткі і приголомшливо смачні крильця на грилі. А для того, щоб це можна було зробити практично де завгодно – на літній кухні в приватному будинку, у дворі, На природі або на балконі квартири, - ми рекомендуємо скористатися портативним газовим грилем Porta Chef 320 від Broil King. З ним вам не потрібно буде бути прив'язаними до конкретного місця – Porta Chef піде за вами в будь-який виїзд на природу і буде радувати незрівнянним якістю приготовленої на грилі їжі.
Інгредієнт.
На компанію з 2-3 дорослих осіб нам знадобиться:
• 16 курячих крилець;
* Для маринаду:
o 3 ч. л. солі;
o 1 ч. л. гранульованого часнику;
o 1 ч. л. чорного меленого перцю.
* Для соусу:
o 6 ст. л. соусу наршараб;
o 2 ч. л. червоного винного оцту;
o Табаско / червоний гострий перець - за смаком, для гостроти.
Це цікаво. Наршараб-гранатовий соус, що відноситься до традиційної азербайджанської кухні. Слово має два корені» нар « - що означає» гранат «і» шараб « - »вино". Виробляється шляхом згущення натурального гранатового соку з додаванням цукру і, в деяких варіантах, різноманітних приправ. Основними смаковими нотами буде виступати насичена фруктова солодкість і пікантна кислинка. Густий, тягучий соус, що володіє легко впізнаваним ароматом, добре поєднується з овочевими та м'ясними стравами, може служити складовою частиною в маринадах для птиці або баранини, самостійно застосовуватися у вигляді заправки до шашлику і смаженого м'яса.
Приготування.
1. Готуємо курячі крильця. Гострим кухарським ножем (наприклад, ножем з дамаської сталі 20 см від GRILLI) ріжемо їх на 3 частини. Кистьову частину викидаємо або відкладаємо (для бульйону або пригостити сусідських кішок). Складаємо окремо ліктьові і плечові частини крилець.
Якщо ви хочете приготувати рівномірно просмажені крильця, їх необхідно попередньо розрізати. Зробити це досить легко, знаючи просту анатомію крила.
Крильце складається з 3 частин: плечова, ліктьова і кисть. Плечова частина сама м'ясиста, вона вимагає найбільшого часу прожарювання. Лікоть прожарюється досить швидко, має порівняно невеликою кількістю ніжного м'яса, але також в ньому найбільше жирової і шкірної тканини. Кисть - це самий кінчик крила. У ньому практично немає м'яса, і його можна залишити хіба що на приготування бульйону для супу.
Сам процес оброблення курячого крила включає в себе два основних етапи:
* Знаходьте два суглоби, що скріплюють 3 частини крила. У місцях, де знаходяться суглоби, частини крила вільно згинаються.
* Кухарським ножем розрубуєте обидва суглоба.
2. Зверніть увагу, що під час приготування ми не використовуємо масло, тому що куряча шкіра сама по собі містить достатньо жиру. Для того, щоб в процесі смаження на крильцях утворилася золотиста, хрустка скоринка, вони повинні бути максимально сухими. Ретельно витріть і висушіть їх паперовими одноразовими рушниками (або звичайним чистим вафельним).
3. Так як ми збираємося злегка підкоптити крильця, заздалегідь замочимо тріску. Курячі м'ясо чудово доповнить солодкуватий копчений аромат від тріски з 70-річної дубової бочки від GRILLI. Кладемо 1-2 жмені тріски в воду і залишаємо їх на півгодини.
4. Замаринуем крильця. Змішуємо сіль, часник і перець і пересипаємо вийшла сумішшю крила, ретельно втираючи спеції. Ми залишаємо промаринуватися на 20-25 хвилин.
Це цікаво. Сіль буває різна, і іноді від вибору виду солі можуть залежати смакові якості отриманого страви. Зі звичайною кухонною сіллю (вона ж харчова) ми всі знайомі і готуємо з нею більшу частину часу. Вона дрібна, одна з найбільш недорогих і має максимально чистий солоний смак, без додаткових присмаків. Морська сіль має більш багатий, цікавий смак, вона цінується за різноманітність додаткових присмаків. Рожева гімалайська сіль містить домішки калію і оксиду заліза, що обумовлює невеликий «залозистий» присмак, красивий рожевий колір. Вважається найкориснішою сіллю.
5. Поки крила маринуються, включимо гриль (який повинен розігрітися до 250°С) і приготуємо соус. У невеликій мисці змішаємо наршараб, червоний винний оцет і перець табаско (регулюйте гостроту страви, орієнтуючись на власний смак).
6. При приготуванні крил насамперед потрібно отримати ту саму апетитну скоринку, для цього достатньо прожарити їх 3-5 хвилин в зоні прямого спека (у напрямку пальника). Так як плечова і ліктьова частини крилець відрізняються за розміром і товщині, на основну чавунну решітку викладайте більш товсті шматочки, а на додаткову (яка в грилі Porta Chef розташована вище від пальників) можна покласти тоненькі шматочки. В цьому випадку і товста плечова частина встигне прожариться, і тонка ліктьова на згорить. При необхідності міняйте крильця місцями, щоб у всіх вийшла однакова засмажена скоринка.
7. Замочену тріску покладіть в спеціальну коробочку для копчення сталеву GRILLI (якщо ви готуєте на вугільному грилі, попередньо замочена тріска кидається відразу на вугілля). Знімаємо крильця з гриля, піднімаємо чавунну решітку за допомогою спеціального знімача від Broil King, ставимо під неї коробку для копчення і повертаємо грати на місце. Тепер, в процесі подальшого приготування, ми зможемо додатково підкоптити крила.
8. Повертаємо крила на решітки гриля (більш підсмажені маємо вище, щоб не згоріли), закриваємо кришку гриля і підсмажуємо до готовності. Знімаємо готові крила з вогню.
9. Гарячі, тільки що зняті з гриля крильця глазируем нашим соусом, ретельно перемішуємо. Викладаємо на дошку для подачі (наприклад, обробну дошку з червоного канадського дуба GRILLI) і поливаємо залишками соусу.
10. Насолоджуємося приголомшливим, ніжним курячим м'ясом, обрамленим хрусткою скоринкою з кислувато-солодким присмаком соусу. Приємного апетиту!