Готуємо мармурову яловичину швидко і якісно - рецепт від GRILI
Ми купили такі продукти:
- Яловичий стейк Тібон;
- Яловичий стейк Рібай;
- Приправи для барбекю;
- Хмелі-сунелі;
- Сіль;
- Рослинна олія;
- чебрець;
- Вершкове масло;
- Розмарін.
Сьогодні ми покажемо один із рецептів приготування стейків із яловичини, а подивившись наше відео (прикріплено нижче) ви отримаєте маленький гриль огляд на товар від компанії Broil King. Це гриль, який використовує газ для нагрівання камери для смаження, а також має позитивні відгуки від покупців по всьому світу. Ми любимо робити тест грилів, перевіримо і Broil King на профпридатність. Готуватимемо два різних стейки з мармурового м'яса вологої витримки. Перший стейк ми взяли Тібоун (T-bone steak) він має кісточку по центру і поділяємо м'ясо на два види: філе-міньйон (Filet mignon) та Нью-Йорк. Другий стейк – це Рібай (Ribeye). Приступимо до приготування.
Перша обробка м'яса та маринування
Насамперед після роздруковування наших стейків, ми видаляємо з них зайву вологу паперовим рушником протерши з усіх боків. Лише після цього починаємо маринувати. Для маринаду ми будемо використовувати приправу для барбекю, хмелі-сунелі та олію. Посипаємо наші стейки приправою і хмелі-сунелі з обох боків, ретельно все це розтираємо, прямо вминаємо, щоб м'ясо прийняло аромат. Після цього намазуємо яловичину олією і також розтираємо по всій поверхні. Все, готовий продукт для приготування на грилі.
Смаження м'яса на грилі
Поки ми маринували м'ясо, гриль розігрівся до потрібної температури 250°C, дивіться процес на фото. Можемо сміливо викласти стейки на смажену решітку, перед цим змащуємо її олією. Закриваємо кришку гриля та приступаємо до приготування нашого барбекю страви. Не забуваємо, що процес приготування та ступінь прожарювання яловичини потрібно контролювати. Перше, що ми робимо, це перевертаємо наші стейки кожні 2 хвилини, і перевіряємо прожарювання цифровим термометром. М'ясо всередині повинно досягати температури приблизно 70°C. Така температура буде говорити про повну його готовність.
Якщо взяти наш варіант приготування, ми маємо різні види стейків мармурової яловичини, один із них із кісткою. Це спричиняє трохи більше, за часом, його приготування. Тому ми спочатку знімаємо перший стейк і буквально через пару хвилин і другий. Якщо є додаткові грати гриля, стейк, який готується першим, можна залишити на ній, поки не приготуються наступні. Таким чином, ми збережемо їхню загальну температуру, перед повним вилученням з грилю. Наші стейки тим часом приготувалися.
Останній етап приготування
Щоб дати продукту чудовий аромат, ми будемо використовувати чебрець і розмарин. Для цього на обробній дошці зробимо подушку з цих трав, на які викладемо наші стейки. Перед тим як викласти трави, ми розминаємо в руках, щоб вони розкрилися і якісніше віддали свій аромат продукту. Ляжемо наші стейки наші стейки зверху трав і додаємо вершкове масло. У поєднанні з вершковим маслом, стейки будуть ще смачнішими. Укутуємо все це харчовою фольгою та даємо відпочити м'ясу близько 5-10 хвилин. Після цього можна приступити до нарізування страви.
Нарізка стейків та проба
Розкривши м'ясо з-під фольги, нарізаємо його. У стейку тибон, відокремлюємо кісточку, потім робимо нарізку. При нарізці, бачимо, що м'ясо просмажилося просто ідеально на вигляд. І головне, збережено його соковитість. Просмажилися обидва стейки, тому що ми чітко контролювали процес приготування. Аромат від м'яса просто чудовий, розмарин та чебрець залишили свою нотку. У роті м'ясо дуже смачне і соковите, їсть легко. Ми досягли потрібного результату, чого бажаємо і кожному з вас. Якщо ви новачок в барбекю, і не знаєте, яке м'ясо для гриля краще, продуйте різні види стейком, щоб зрозуміти свій смак. А ми вам показали, як швидко та смачно приготувати мармурову яловичину.
Ми використовували такі аксесуари:
- Газовий гриль Broil King Baron;
- Щипці;
- Алюмінієва фольга;
- Ніж;
- Виделку для м'яса;
- Обробну дошку;
- Фартух;
- Розпилювач для олії ;
- Цифровий термометр.